Örgü Kız Bebek patik Örneği

Örgü Kız Bebek patik Örneği

orgu-kiz-bebek-patik-ornegi-

Bir bebek bu dünyada bir kadının sahip olabileceği en güzel anıdır. Fakat büyüdükçe küçük elleri ve ayakları hatırlatacak bir hatıra kalsın isteriz. Bu nedenle annelerin ve anne adaylarının özenerek yaptıkları örgü işleri bebekleri hatırlatacak en güzel anıdır. Minik başlarını saracak bereler, küçük ve sevimli ayaklarını ısıtacak minik patikler en süslü halleriyle hazırlanır. Şimdi ben de sizlere süslemeye doyamadığınız kız bebekleriniz için örgü kız bebek patik modelleri anlatacağım. Genellikle kızlar için pembe renk tercih edilir ama siz istediğiniz bir renk tercihi yapabilirsiniz.pembesi bebek yünü. Örgü Kız Bebek Patik Örneği Kız bebek patik yapımı geçerken ihtiyacınız olan ilk şey 2,5 numara şiş. Patiğe başlarken 46 ilmek beş sıra haroşa yapılır.

orgu-kiz-bebek-patik-ornegi-gullu

Azami 3 parmak kalınlığındadır. Daha sonra iki kes bir dola olarak iki sıra örülür. İki sıra bittikten sonra tekrar altı sıra daha haroşa örülür. Altı sıra haroşa bittikten sonra orta kısımdaki saç örüğü modelini oluşturmamız gerekiyor. Bunun için kenarlarda 17şer ilmek bırakmak üzere ortadaki kalan ilmeklerle saç örgüsü modeli hazırlanır. Saç örgüsü için ortada kalan ilmekler ikiye ayrılır, örülmeden iki şişte değiş tokuş yaptırılır. Daha sonra örmeye devam edilir. Başa kadar gitmeden ilmek keserek geri dönülür. Kenarlarda 10 ilmek kalacak şekilde kesmeye devam edilir. En sonunda da on üç sıra düz, üç sıra haroşa, beş sıra düz, sekiz sıra haroşa yapılıp ilmekler kesilir. Taban kısmını oluşturmak için iki kesip bir doladığımız yer ikiye katlanıp dikilir.

orgu-kiz-bebek-patik-ornegi-kurdalelei

Örgü Kız Bebek Patik Örneği Yapımında süsleme Kız bebek patik yapımında süsleme için orlon tığımızı elimize alıyoruz. Ortaya on tane zincir çekerek bir yuvarlak oluşturuyoruz. Daha sonra çiçeğimizin yaprakları için. On tane zincirin etrafına sık iğne dolduruyoruz. Sık iğnenin üzerine üçerli zincir aralıkları ile sekiz tırabzan yapıyoruz. Yaptığımız üçerli zincirlerin üzerini beşer tane tırabzan ile dolduruyoruz. Her yaprağın iki yanı kavisli olsun diye beşli tırabzanların her iki yanını iki kerede çekiyor ortada kalan üç taneyi üç kerede çekiyoruz. Biten çiçeğimizin üzerine incili bir taş dikebiliriz. Aynı süsten bir tanede beremize yapıp etrafına inci dikerek bere ve patiklerimizi bitirebiliriz. Patiklerimize bağcık olarak beyaz veya pembe kurdele kullanabiliriz. Ayrıca el yapımı işleme bir süs tercih etmezseniz saten bir kurdele ile fiyonk, çiçek gibi süslemeler de yapabilirsiniz.

orgu-kiz-bebek-patik-ornegi-incili

Bilek kısmına inciler dizerek patiklerimizi daha süslü hale getirebiliriz. Örgü Kız Bebek Patik Örneği Yapımında Püf Nokta Kız bebek patik yapımında püf nokta her örgüde olduğu gibi renk tercihleridir. Ayrıca benim tercihim daha çok tabanı dikişsiz olan modellerdir. Bunu sağlayabilmek için tercihen beş şiş kullanmak daha uygundur. En basitinden pelüş bir taban kullanarak üzerini kendiniz de tamamlayabilirsiniz. Üzerine ise tığ işi iki küçük kulak, renkli ponponlar, etrafına tığ işi fırfırlar ile küçük süslemeler yapabilirsiniz. En basit süsleme şekli olarak kırtasiyelerden satın alabileceğiniz minik gözler ve kedi burnu minik sevimli patiklerin üzerinde hoş ve samimi bir tarz oluşturacaktır. Patiklerimize takım olsun diye aynı renk bir iplik kullanarak bir de bere örebiliriz.

orgu-kiz-bebek-patik-ornegi-tavsan

Örgü Kız Bebek patik Örneği Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık