Örgü Patik Modelleri

Örgü Patik Modelleri

2016 yılının gelmesi ile beraber yine gündemin en başında kendini hissettiren ve yılların geçmesi ile eskimeyen bir el işi sanatı olan örgü patikler yine vazgeçilmezlerimizden. Bir sanat işi dedik çünkü gerçekten sanat eserleri gibi ortaya çıkan ince elenip sık dokunulan göz nuru tamamen el emeği kadınlarımızın günlerini hatta aylarını alan bir uğraş sonucu ortaya eşsiz tasarımların çıkmasıdır. O kadar ince elenip sık dokunuluyor ki adeta hanımlarımız evlatları gibi davranıyor onlara.

O kadar zor şartlarda hazırlanıyor ki kimi kadınlarımız gelir kapısı olarak görürken kimi kadınlarımızda tamamen can sıkıntısından dolayı bu işe yönelmiş durumdalar. Tasarıma yön veren bu sanatçı kadınlarımız eşsiz eserleri çıkarmaya devam ettikçe gündemde en üst sıralara gelen örgü patik modelleri 2015 yılının bitmesiyle beraber internet üzerinde aratılan en önemli kelimelerin başında gelmiş ve bazı internet siteleri de bu konularda yapımları ve örnek veren modelleri ile gündeme gelmeye başlamışlardır. İnternet üzerinde birçok model örneği sunan yapımını anlatan videolar ince detayları öğreten ve tasarıma yön verecek şekillerin ortaya çıkması için öğretici metinler bulunmaktadır. Örgü patik modellerinin bu kadar ilgi görmesi çeşitliliğe de yansımış ve 2016 yılına girdiğimiz şu günlerde binlerce çeşitle karşımıza gelmesi şaşırılacak bir durum olmadığını kanıtlamıştır. Bu kadar ilginin olması arz talep dengesi doğrultusunda çeşitliliği de arttırmış doğal olarak popüler hale gelmesi düğünlerin baş konusu olması ve kış aylarının gelmesi ile de daha çok tercih edilmesini sağlamıştır. 2015 yılının geneline bakıldığında örgü patik modellerinin hem tasarımda hem de görsellik anlamında en geliştiği yıl olduğu kanıtlanmış ve 2015 yılında en çok tercih edilen el işi örneği olmasının yanı sıra en çok satılan el işi olması da zirvedeki yerinin en büyük göstergesidir. İnternet alışveriş siteleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu en çok satılan el işi kategorisinde ilk sırada yer alan örgü patik modelleri gelecek kuşaklara daha güzel aktarılacak gibi görünüyor.

Geçmiş nesillerden bizlere kalan bu mirasın geleceğe aktarılmasını sağlamak tamamen bizim elimizde. Eskilerin özenle geliştirmeye çalıştığı geçmiş zamanlardaki imkânlarla bu zamanki imkânların bir olmaması sebebi ile teknoloji çağıyla daha da gelişecek olan el işi sanatları önderliğini yapan örgü patiklerin çok tercih edilmesi ile beraber sağlıksız ortamlarda üretilen patik modelleri de çıkmıştır. El işi olarak satılan bu patik modellerinin tamamen itibar etmemek gerekir. Bir üründe talebin çok olması bilindiği üzere kolay yoluna kaçıran teknoloji ne yazik ki elimizde bulunmaktadır. Ancak bu çocukluğumuzun güzel hatırasının ileriki nesillere düzgün bir şekilde aktarmak yine bizim elimizde. Annelerimizden bize kalan bu güzel hatırayı geliştirdikten sonra ileri nesillere aktarmak için çocuklarına bile öğreten anneler bulunmaktadır. İşte bu Anneler sayesinde eskimeyecek el işi örgü patikleri.

Örgü Patik Modelleri Resimleri

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık