Örgü Patik Modelleri

Örgü Patik Modelleri

Genç kızlarımızın çeyizlerini süsleyen ve yıllardır eskimeyen el işi sanatıdır el işi örgü patik. Her geçen sene tasarımına tasarım katan, değişen ve evrimleşen modadan kopmayan eşsiz ve göz alıcı renkleri ile günlerin konusu olan tanışmayan insanların bile bir anda sohbet konusu olan el işi örgü patik modelleri eskimeden yoluna devam ediyor.

Küçüklüğümüzün tatlı hatırası olan el işi örgü patik modellerinde aldığımız o eşsiz sıcaklığı başka hiçbir yerde alamadığımız annemizin bunu ayağından çıkarma diyerek bize kızdığı o güzel günlerin en tatlı belası idi değil mi el işi örgü patikler. O el işi örgü patik modelleri şimdi bir nostalji ama eskimeyen bir nostalji olarak halen alışverişlerin konusu kime göre ekmek kapısı kime göre ise can sıkıntısı olarak el işi şeklinde yapılmaya devam ediliyor. El işi örgü patik modelleri yıllar geçtikçe tasarım değiştirerek ve her sene modaya ayak uydurarak ondan kopmadan nesilden nesillere geçmeye devam ediyor. Örgü patik modelleri annelerimizin, anneannelerimizin gelin olacak kızların çeyizlerinden eksik etmediği ve bu sebeple düğünlerde önemli bir rol oynayan hatta kültürümüzle iç içe geçmiş bir durumda olduğundan mı eskimiyor modası geçmiyor bilinmez ama bazı hanımefendilerimiz bu durumdan çok memnun gibi görünüyor. Çarşıda ip kuyruğuna giren hanımlarımızın birbirlerini tanımadan örnek konularında birbirleriyle fikir alışverişleri oldukça dikkat çekiyor.

Örgü-patik-modelleri
Birbirlerini tanımayan insanları ile bu kadar yakınlaştıran yeni dostların kazanılmasına sebep olan el işi örgü patik modelleri nasıl olurda kültürümüzden kopup eskiyebilir ki. Bu sebeple nesillerden nesillere bizlerinde gelecek kuşaktaki evlatlarımıza bırakacağımız miras olan örgü patik modelleri 2016 yılına girdiğimizde yeni model ve tasarımları ile de oldukça konuşulmaya başlanmış durumda. Yeni yılın gelmesi tasarımın şekillenmesi ve yılların getirdiği değişim hareketi örgü patik modellerine de yansımız örgü patik modelleri de oradan kendisine pay almış durumda. İnternet üzerinde en çok aratılan el işi modelleri arasına giren örgü patik modelleri 2015 yılında tıklanma rekoruna ulaşmış ve 2016 yılında bu rekoru egale edeceğinin sinyallerini daha 2016 nın başındayken vermiş durumda. Moda hareketinin gelişimi ile beraber şimdiden gelişmesini devam ettiren örgü patik modelleri alışveriş sitelerinin de vazgeçilmezi olmuş durumda. Bazı internet siteleri örgü patik modelleri ile beraber birçok el işi için ayrı bir kategori açmış buda örgü patik modellerine duyulan ilginin ne derece olduğunu kestirebilmemiz için bize ipucu olmuş durumda. Örgü patik modelleri yapılması zor öğrenilmesi bir o kadar daha zor olmasından dolayı bazı hanımefendilerimiz internetten alışveriş yolu ile kendim öreceğime istediğim tarz ve stilde bulabilir ve rengi de seçebilirim düşüncesi ile kolaya kaçıyorlar. Dileriz ki bu kolay yol örgü patik modellerinin gelişmesini engellemez. Çünkü annelerimizden bize kalan bu mirasın gelecek kuşağında görmesini isteriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık