Örgü Patik Modelleri

Örgü Patik Modelleri

Patiklerin Modası Geçmiyor

Sözcük anlamı olarak “Tabanı olmayan ve genelde bağcıklı olarak kullanılan bebek ayakkabısı” tanımlaması verilen patikler maharetli hanımların ellerinde çok değişik bir aksesuara dönüşüyorlar. Hanımlar bu kez çoğunlukla kendileri için büyük boy patikler örüyorlar. Çorapların üzerine giyilen bu patikler soğuk havalarda gerçek kurtarıcı oluyorlar. Örgüye meraklı olan hanımların çok değişik modellerini yaratabildiği patiklerde aslında bütün renkler ya tek başlarına düz bir biçimde ya da ikili ve daha çok renkte örülebiliyor. Nasıl istenirse öyle. Bitince kenarlarına dantelden oya çeşidi yapabiliyorsunuz. Üzerine kurdela takabiliyorsunuz, boncuklarla süsleyip renklendirebiliyorsunuz. Aslında belirgin bir patik modası yok. Sonuçta nasıl örerseniz örün, ayaklarınız renkleniyor ve ısınıyor.

Babet Modeller Seviliyor

Tamamen ayağa geçen, klasik modellerden başka şimdi patik çaşitleri babet ayakkabılar gibi, bilekten bağlı olarak örülebiliyor. Biraz daha maharet isteyen bu örgü modeli sonunda değişik ve şık bir çift patiğiniz oluyor. İşten eve gelince ya da gün içinde evlerde bitmeyen ev işlerini yaparken sanki bir çift terlik olarak kullanılan patiklerin altına dilerseniz keçe veya yünden tabanlıklar kesip içten dikerek daha sıcak hale getirebilirsiniz. Bu çeşit bir ekleme size kendi emeğiniz olan kışlık bir terlik yaratacak.

Sevimli Bir Hediye

Hatta bayanların ayağına uyan patiklerin biraz daha büyüğünü ve koyu renkli olanlarını düz desenlerde örerek eşinize, erkek arkadaşınıza, babanıza ya da erkek kardeşinize el yapımı bir hediye olarak verebilirsiniz. Zaten soğuk havalarda insanın sevdiklerine alabileceği en uygun hediyeler arasında yer alan bere-atkı-eldiven üçlüsüne ayrıca el yapımı patikler de eklenebilir. Örneğin seçtiğiniz şala uygun, aynı renklerde bir çift patik örerek bu klasik üçlüyü çeşitlendirebilirsiniz. Ya da annenize öreceğiniz bir çift patik gayet duygusal ve sevimli bir armağan olabilir.

Orlon Kullanışlı Olur

Patik örerken hanımlar en çok orlon denilen örgü ipliğini tercih ediyorlar. Tüylenmediği için kullanışlı olan bu iplik zaman içinde aşınabiliyor. Bu yüzden gerçek yün çok daha iyi olabilir. Sonuçta kalın ve daha sıkı bir çift patik elde edersiniz. Üzerini süslemek istemiyorsanız kendinden desenli örgü yünlerini kullanabilirsiniz. Örüldükçe genellikle zigzaglı bir görünüm veren bu çeşit yünlerle aslında şık kazaklar da örülebilir. Zaten aslında örgülerden kalan yumakları karıştırarak patik örmek hanımların çok hoşuna gidiyor. Böylece bütün az kalmış yünler kullanılmış oluyor. Polar kumaş denilen üründen dikilen patikler ise pek soğuk olmayan serin havalarda kullanılabilir.

2016’nın Canlı Renkleri

Geçen yıl modada hükmünü süren canlı renk trendleri 2016 örgü patik modelleri için devam edeceğe benziyor. Yani havalar soğudukça ayaklarınız renklenecek ve ısınacak. Ayak üşütmesi özellikle hanımların başına sağlık dertleri açabiliyor. Kendinize renk renk giyebileceğiniz örgü patikler örerek veya satın alarak böylesi risklere girmeyebilirsiniz.

Örgü Patik Modelleri Resimleri

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık