Renkli Atkı Modeli

Renkli Atkı Modeli Yapılışı

renkli-atki-modeli

Kış aylarının vazgeçilmezi olan kıyafet parçalarından biri de atkıdır. Havanın çok soğuk olduğu bazı günler atkısız dışarı çıkmak sonrasında grip, nezle gibi hastalıklara da davetiye çıkarmaktır. Bu nedenle atkı takmak bir zorunluluk haline gelmektedir. Kısacası atkı, soğuk kış günlerinde kişiyi soğuktan korumak için birebirdir. Bilhassa örgü atkılar kullanmak daha iyi olmaktadır. Fabrika ürünü olan atkılara göre örgü atkılar daha kalın olmakta ve daha sıcak tutmaktadır. Kış aylarında kullanmak için yapılabilecek birbirinden farklı atkı modelleri mevcuttur. Renkli atkı modeli de bunlardan biridir. Kıyafetlerinde renk kullanmayı sevenler renkli atkı modeli kullanabilirler. Ya da sade giyinen kişiler de kombinlerine bir renk katmak için tamamen sade giyinip renkli atkı modeli ile kombinlerini canlandırabilirler.

renkli-atki-modeli-

Renkli atkı modeli tığ ile yapılabilecek güzel modellerden biridir. Tığ işi seven hanımlar bu modeli yapabilirler. Renk tercihleri kişinin isteğine göre olabilir. Hem oldukça da kolay ve yapımı keyifli bir modeldir. Hatta hanımlar arkadaşlarına hediye almak yerine, kış günlerinde el emeği göz nuru bu atkılarla sürpriz yapıp çok daha güzel bir hediye sunabilirler. Renkli Atkı Modeli Nasıl Yapılır? Renkli atkı modeli için öncelikle ebruli ipler alınır. Yapılacak olan atkının boyu 160 cm’dir. Bunun için yaklaşık olarak 2.5 yumak ip harcanır. Bunun için 3 yumak ip almak yeterli gelecektir. Tabi atkının boyunu daha uzun tutmak isteyenler fazladan bir yumak daha alabilirler.

renkli-atki-modeli-anlatimi

Öncelikle 29 adet zincir çekilir. 25. zincirin üzerine trabzan batırılıp 3 adet zincir çekilir ve ileri doğru 5. zincire 9 tane trabzan yapılır. Ardından 3 zincir çekilir ve ileri doğru yine 5. zincire arasında 2 zincir olan 2 tane trabzan yapılır. Daha sonra tekrardan 3 zincir çekilir ve en baştaki gibi ileriye doğru 5. zincire 9 trabzan yapılır. Bu da tamamlanınca 3 zincir çekilir ve yine 5. zincire arasında 2 zincir olan 2 trabzan yapılır. Bu şekilde işlemler yinelenerek sıra tamamlanılır. Böylelikle birinci sıra bitirilir.

renkli-atki-modeli-cocuk

İkinci sıraya geçildiğinde 1 tane zincir çekilir ve üzerine arasında 2 zincir olan 2 trabzan yapılır. Daha sonra 3 zincir çekilir ve alt sıradaki 9 trabzanın 5. sırasına sık iğne batırılır. Ardından 3 zincir çekilir ve tam altındaki 5 adet zincirin 3. sırasındaki aralarında 2 zincir olan 2 tane trabzan yapılır. Böylelikle bu sıra da tamamlanmış olur.Üçüncü sıradan sonra birinci ve ikinci sırada yapılan işlemler aynen tekrarlanır ve böylelikle atkı yapımı tamamlanmış olur. Atkı yapımı bitince son aşama olarak oyası atkıya geçirilir. Renkli atkı modeli oldukça şık görünümlü bir modeldir. Çok da kullanışlıdır. Kullanacağı atkıyı kendileri yapmak isteyen hanımlar renkli atkı modelini tercih edebilirler.

renkli-atki-modeli-puskullu

Renkli Atkı Modeli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık