Seyahetlerde Cep Telefonu Kullanımı Bir Hobi Midir?

Seyahetlerde Cep Telefonu Kullanımı Bir Hobi Midir?

Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen cep telefonları yalnızca gündelik yaşamda değil yurt içinde ya da yurt dışında yapılan seyahatlerde de büyük önem taşıyor. Birçok kişinin yalnızca fotoğraf çekmek için kullandığı cep telefonları aslında doğru kullanımla pek çok alanda kolaylık sağlayabiliyor. İşte çıkacağınız sehayatte size birçok konuda rahatlık sağlayacak cep telefonu kullanım önerileri..
Öncelikle gittiğiniz şehir ya da ülkede gezerken çok büyük çanta taşımamak ve hırsızlık gibi sorunlarla karşılaşmamak paranızı ve kişisel kartlarınızı cüzdanınızda değil, telefonunuzun kılıfında saklayabilirsiniz.
Her ne kadar haritalar büyük kolaylık sağlasa da gittiğiniz yerde ulaşım konusunda telefonunuzdan yardım alabilirsiniz. Ancak şarjınızı daha verimli kullanmak için yola çıkmadan önce ekran görüntüsü almanız bu açıdan oldukça önemli. Böylece daha önce aldınız ekran görüntüleriyle yolunuzu bulabilir ve şarjınızı da gereksiz yere tüketmemiş olursunuz.
Eğer gittiğiniz yerlerde arabanızı nereye park ettiğinizi sık sık unutuyorsanız cep telefonunuz bu noktada imdadınıza koşabilir. Arabanızı park ettikten sonra koyduğunuz yerin ya da otoparkın numarasının fotoğrafını cep telefonunuzla çekerseniz bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.
Adresin yazılı olduğu kağıtları saklamak konusunda başarısızsanız bu adresin fotoğrafını çekerek de işinizi kolay hale getirmiş olabilirsiniz. Eğer kaldığınız oteli unutmaktan korkuyorsanız yine otel numarasının fotoğrafını çekerek bu dertten de kurtulabilirsiniz.
Şarjınızı idareli kullanmak için, eğer telefonu kullanmanız gerekmiyorsa uçak modunda tutmanızda fayda var. Aynı şekilde telefonunuzun çok daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız uçak modunda şarj edebilirsiniz. Çünkü gün ortasında şarjınızın bitmesi sizin için bir felaket olabilir ve gününüzün enerjisini etkileyebilir.
Cep telefonunuzla fotoğraf çekerken çok daha kaliteli sonuç almak istiyorsanız zoom yapmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü çekeceğiniz nesneyi digitaj zoom ile yakınlaştırmak fotoğrafın kalitesini düşürür. Bunun yerine çekeceğiniz şeye yakınlaşarak daha kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz.
İyi fotoğraflar çekmek için telefonunuzun teknolojik özelliklerinin maksimumda olmasına gerek yoktur. Bunun için ışık, renk, açı ve en önemlisi kompozisyona dikkat etmeniz yeterlidir. Elbette çekmek istediğiniz fotoğrafı daha iyi şartlar çekebilmek için selfie çubuğu gibi araçlardan da faydalanabilirsiniz.
Selfielerinizin kusursuz olması için, bulunduğunuz ortamda yeterli ışık yoksa arkadaşınızın telefonunun ışığından yararlanabilirsiniz.

Seyahetlerde Cep Telefonu Kullanımı Bir Hobi Midir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık