Takı Tasarımında Örgü Trendi En Güzel Modeller

Takı Tasarımında Örgü Trendi En Güzel Modeller

 

taki-tasarimda-orgu-trendi-en-guzel-modeller

Takı tasarımında neredeyse kullanılmayan malzeme yok gibi. Bu kadar geniş bir malzeme çeşitliliği olması tasarım ruhuna güç katıyor zaten. Her dönemde farklı malzemelerin trend haline geldiği takı tasarımında son yıllarda örgü parçalar oldukça revaçta. Bunun en önemli nedeni ise son zamanlarda modada ve tasarımda doğala ve el emeğine yönelimin artması. Sadece üretkenlik mantığını arttırması da değil bu örgü kolyelerin beğenilmesinin sebebi elbette. Örgü tasarım takılar görünümüyle de harika bir şıklık sunuyor. Örgü tasarım takılar çok farklı modellerde karşımıza çıkıyor.

Tasarımcıdan tasarımcıya fark etmekle birlikte kullanılan malzemeye ve zevklere göre birçok model ortaya çıkarmak mümkündür. En trend olan modellerden birkaçından bahsetmek gerekirse ilk akla gelen tasarımlar zincir ve örgü motiflerin bir arada kullanıldığı modeller diyebiliriz. Bu modellerde ayrıca metal ya da kurdele gibi farklı malzemeler de tasarıma dahil edilebilmektedir. Örneğin bahar temalı bir takı tasarlamak istediğinizi düşünelim. Bu tasarımda zincirlerin arasına örgü çiçek motifleri, kurdeleler ve metal yaprak figürleri yerleştirebilirsiniz. Karma malzemelerden yapılan takıların dışında zincirler ve çiçek motifleriyle tamamen örgüden örülerek yapılan modellerde bulunmaktadır. Bu modeller bazen kurdele nakışıyla bazen de boncuklarla işlenerek süslenmektedir. Süsleme ve takının yapılma şekli tamamen tasarımcının zengin hayal gücüne bağlıdır.

Tasma kolye ve bileklik modellerinde trikodan kesilen parçaların deri malzeme üzerine monte edildiği örneklerde görmek mümkündür. Küpelerde ise daha çok oya motiflerine küpe aparatlarının monte edilmesiyle tasarımlar oluşturmaktadır. Kıyafetinize ve yaptığınız kombine göre mutlaka size en uygununu bulmanız mümkün çünkü tasarım çeşitliliği hayal gücü çeşitliliği kadar fazla. Sonbahar – kış sezonuna en çok yakışan örgülerden tasarımda kesinlikle yararlanmanızı öneriyoruz. Aynı şekilde yazlık malzemelerden bu ürünlerin yaz için olanlarını da tasarlamanız mümkün.

Takı Tasarımında Örgü Trendi En Güzel Modeller Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık