Tohum Desen Örgü Yelek

Tohum Desen Örgü Yelek

tohum-desen-orgu-yelek

Tohum desen örgü yelek oldukça şık bir modeldir. Örgü örmeyi seven ve güzel örgü örebilen bayanların tercih edebileceği bir modeldir. Tohum desen örgü yelek, çok kullanışlı olup aynı zamanda da oldukça güzel bir örgü kıyafetidir. Özellikle sonbahar aylarında bir bluz veya gömlek üzerinde şık bir örgü yelek güzel bir görünüm oluşturabilmektedir. Bilhassa gri renk bu modele çok yakışacaktır. Ama tabiki de kim giyecekse tercihine göre tohum desen örgü yelek başka bir renkle de örülebilir. Bu modeli örerken ilmek kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Düzgün ve güzel bir iş ortaya çıkarmak için büyük dikkat ve özen gösterilmelidir. Tohum desen örgü yelek hediye olarak da örülebilir.

tohum-desen-orgu-yelek-

Örgü örmeyi seven hanımlar hediye olarak bu modeli örüp hediye olarak verebilirler. Zira oldukça şık bir görünümü vardır. Tohum Desen Örgü Yelek İçin Gerekli Malzemeler 400 gr istenilen renkte örgü ipi 5.5 numara şiş Beden No:38 ( anlatılan yelek 38 bedene göredir) Tohum Desen Örgü Yeleğin Yapılışı Tohum desen örgü yelek yapımına geçildiğinde ilk olarak 140 ilmek ile 2 düz, 2 ters şeklinde 8 cm lastik örülür. Ardından üzerine tohum örgü ile devam edilir. 25 cm sonra da her iki tarafta 30 ilmeği kol açıklığı için 15 cm örülür. Aradaki 80 ilmek de 15 cm örüldükten sonra tüm ilmekler birleştirilir ve tohum örgü işlemine devam edilir.

tohum-desen-orgu-yelek-anlatimi

Kol açıklığından 3 sıra sonra da her iki yanından her sırada 1 ilmek olacak şekilde 22 ilmek eksiltilir. Bu işlemlerden sonra 96 cm olunca yani kol açıklığı bitiminden 32 cm olunca ilmekler kapatılır. Çevresine de 16 ilmek ile pirinç örgü yapılır. Dikiş yerlerinin üstüne tığ ile zincir yapılıp bitirilir. Tohum örgü 10 ilmek üzerinde yapılır. Ön sıra ters örgü şeklinde örülür. Arka sırada 1 kenar ilmeğinden sonra 3 ilmek ters örgü şeklinde örülüp toplanır. Sonrasında ip arkaya alınır ve sol taraftaki şişte bulunan ilmekten 1 düz, 1 ters ve 1 düz ilmek alınarak ilmek şişten çıkartılır. Ardından bu 3 ilmek toplanır. Ön yüzünde 10 ilmek ters örülür.

tohum-desen-orgu-yelek-modeli

Arka sırada 1 kenar ilmeği yapıldıktan sonra ip arkaya alınır. Sol şişteki ilmekten yukarıda anlatıldığı gibi 1 düz, 1 ters, 1 düz ilmek alınıp ilmek şişten çıkartılır. Sonrasında 3 ilmek toplanır. Tekrar aynı şekilde 1 ilmekten 3 ilmek alınır ve 3 ilmek toplanır. Ardından yine 1 tane kenar ilmeği örülür. Anlatılan bu sıralar kaçırılmamalıdır. İlmek kaçırılması tüm yeleğin şeklini etkileyeceğinden dikkatli ve özenli bir örgü işlemi yapılmalıdır. Tohum desen örgü yelek aslında panço şeklinde örülen bir modeldir. Örgü örmeyi seven hanımlar için farklı ve güzel bir motiftir.

tohum-desen-orgu-yelek-modelleri

Tohum Desen Örgü Yelek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık