Tunus İşi Patik Modelleri 2015

Patikler bayanların, çocukların ya d erkeklerin sürekli kullandığı ürünlerden bir tanesi olması nedeni ile el işi olarak da sevilen ve yapılan ürünlerden bir tanesidir. Geçmişten günümüze kadar pek çok farklı şekilde ve modelde tasarlanan patik modelleri her zaman kendi alanında farklı trendleri de getirmiştir. Daha önceden ince detaylı ve teferruatlı olarak birden fazla şiş kullanılarak yapılan patikler zaman ilerledikçe daha kolay ve şık modeller barındırmaya başladı. Bu nedenle de her zaman sevilen ve ilgi gören bir kategori olmayı da başardı. Son yıllardan bayanların ilgi gösterdiği ve yapımı son derece basit olan patik tasarımlarından bir tanesi de tunus işi olarak bilinmektedir.

Tunus işi patik modelleri tek tığ şiş kullanılarak yapılan ve tek parça halinde örülebilen patik modelleridir. Bu nedenle de yapımı kısa ve kolaydır. Hazırlanan modelleri topuk patik ya da normal patik olarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra üzerine yapacağınız motifleri de kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Biraz örmeye ilginiz varsa 2015 patik modelleri için tunus işi kullanabilirsiniz. İlk defa patik yapmak isteyenler için de uygun bir model olabilir. Sadece tek bir araç kullanacağınız ve zincirle başlayacağınız bu modellerde eksiltmelerle ya da arttırmalarla kendi tasarımızı yapabiliyorsunuz. Yapımı basit olması nedeni ile örgü ile ilk defa tanışacak olanların kullanabileceği bir modeldir.

Tunus işi Patik Modelleri 2015

Tunus işi patik modelleri arasında kullanabileceğiniz ya da hediyelik olarak verebileceğiniz pek çok model görebilirsiniz. Bazı modellerde üzeri motifli örnekler kullanılmaktadır. Bu modeller örme aşamasında motifin örülmesi ile elde edilebilen motiflerdir. Bunun dışında sade olarak hazırlanan Tunus işi patik modelleri üzerine sonradan kurdele, boncuk ya da süsleme ekleyebilirsiniz. Bu nedenle de kullanışlı ve yaratıcı fikirler ortaya koyabileceğiniz bir işleme türüdür. Bu işleme türünde önce kenarların yapımı ile başlamanız gerekir. Kenarlarını sade ya da motifli olarak yapacağınız patikte dönerek tek bir paça halinde iki kenarı bitirirsiniz. Sonrasında ise taban ve üst kısımları işleyerek patiğinizi hazırlayabilirsiniz. Çok kısa süre bir iş olması nedeni ile bir çift patiği 3 ya da 4 gün de bitirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık