Üç Boyutlu Havlu Süsleme ve Kenar Oyaları

Üç Boyutlu Havlu Süsleme ve Kenar Oyaları

 

uc-boyutlu-havlu-suslama-ve-kenar-oyalari

Hanımların yaratıcılığı geliştikçe yaptıkları el işleri de adeta bir sanat eserine dönüşüyor. Ortaya ise harika yeni el işleri, danteller ve oyalar çıkıyor. Böylece çeyizler çeşitleniyor, görselliği ve modernliği de her zaman artıyor. Mutfak havluların da başlayan yeni trend süsleme ve kenar oyaları takımları da sözünü ettiğimiz yeni modellere en iyi örneklerden. Havluların süsleme dantelleri iki aşamada örülüyor ve havlunun farklı kısımlarına dikilerek harika tasarımlar oluşturuluyor. Bu havlu kenarlarını yapmak için öncelikle düz beyaz desensiz havlulara ihtiyacınız olacak. Çünkü oldukça renkli olan bu havlu süsleme ancak beyaz, kırık beyaz ya da krem gibi sade renklerle uyumlu oluyor.

Havlunuzu seçtikten sonra sıra havlunuz da hangi meyveyi kullanmak istediğinize göre kullanacağınız ipin rengini seçmeye geliyor. Örneğin muz, limon gibi meyveleri seçenler sarı, yeşil ve siyah ya da kahverengi olmak üzere bir koyu renk seçmeli. Resimde de zaten farklı meyve çeşitleri görülüyor. Oraya bakarak da kullanmanız gereken renklere daha rahat karar verebilirsiniz. Üç Boyutlu Süslemenin Yapılışı Öncelikle sık iğne tekniğini kullanarak meyve şekillerini oluşturduktan sonra içlerine elyaf ya da pamuk koyarak üç boyutlu hale getirmeniz gerekiyor. Bu şekilde meyveleri oluşturup yeşil iplikten yaprak ve dallarını yapıp birleştirmeniz ardından da ara danteli şeklinde oluşturduğunuz bu süslemeleri havlunuzun uca yakın orta kısmına dikmeniz yeterli.

Havlu Kenarı Dantelinin Yapılışı Bu üç boyutlu süsleme modellerinde uç danteli olarak enli havlu kenarı modellerini tercih etmenizi öneriyoruz. Enli olmak koşuluyla istediğiniz bir örneği tercih edebilirsiniz. Havlu kenarının meyvelerle aynı renkte olması ise çok hoş bir görsellik yaratıyor ve süslemelerle uç dantelinin takım olmasını sağlıyor. Uç dantelini de havlu kenarına dikip çok şık mutfak havlularınızı tamamlayabilirsiniz.

Üç Boyutlu Havlu Süsleme ve Kenar Oyaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık