Web Tasarım Hobisi

Web Tasarım Hobisi

Yeni Türk Ticaret Kanunu düzenlemeleriyle tüm firmaların web sitesi yayınlamaları zorunlu hale geldi ve bu firma sahiplerini bir arayışa itti. Sudan ucuzdan fahiş fiyatlara kadar geniş bir ölçekte bu işi yapanlar mevcut. Ancak herhangi bir şahıs veya şirkete bir web sitesi yaptırmanın getirdiği çok önemli bir sorun var. O kişi veya firmaya bağımlı hale gelmek. Bu sektörde çalışanların çoğunun da iş bulamadığında herkesin yapabileceği bir iş olduğunu sanarak garson olmayı tercih edenler gibi düşünen kolaycılarla dolu olduğunu düşünürsek, yaptırdığınız işin takibini yapacak birini bulmak neredeyse imkansız. Hal böyle olunca da siteyi güncellemek, hataları düzeltmek, eksikleri ilave etmek, zaman aşımına uğramasını engellemek site sahibi için büyük bir sorun oluyor.

Web Sitenizi Kim Yapsın?

Aslında bu soruna ortalama seviyede bilgisayar ve internet kullanmayı bilenler için pratik ve ekonomik bir çözüm var. WordPress altyapısını kullanarak kendi sitenizi oluşturmak. Blog mantığında kurulmuş olan bu altyapı önceden hazırlanmış farklı görsellerde bir çok temayı kapsıyor. Bunların bir kısmı ücretsiz, bir kısmı ise web sitesi yaptırmanın yanında çok daha uygun ücretle ve süre sınırı olmaksızın sahip olabileceğiniz temalar. Bu temaları indirip sunucunuza yükledikten sonra metin, resim, video, iletişim formları ve benzeri tüm donelerinizi yükleyerek web sitenizin sayfalarını oluşturabilirsiniz. Sizin dışınızda sitenizi takip edecek ve güncelleyecek iş arkadaşlarınıza yetki verebilir, bir çok kullanıcı ve yöneticinin sitenize katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerinizin de sitenizi interaktif olarak kullanmasını, katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası bir web sitesinde olması gereken herşeyi kurgulayabilir, oluşturabilirsiniz.

Kullanıcıların en büyük endişesi olan görsellik kalitesi ve estetik sorunu, sunulan binlerce tema ile büyük ölçüde çözülmüş durumda. Bu sistemle basit bir siteyi 1-2 gün içerisinde, orta ölçekli bir siteyi 1 haftada, çok iyi düzeyde bir siteyi ise maksimum 3-4 hafta içerisinde oluşturmak mümkün. Bir süre tecrübe edindikten sonra ise bu süreler daha da kısalıyor. Tek yapmanız gereken karamsarlığa kapılmadan biraz kurcalamak. Birkaç saat sabrettikten sonra ne kadar sürükleyici ve eğlenceli bir iş olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla “50 TL, 100 TL ücretle site yapılır” duyurularına kulak asmayıp onların yapacağı işi kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternet ve bilgisayar severlere duyurulur.

web-tasarim-hobisi

Web Tasarım Hobisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık