Yabancı Dizi Hobisi Olanlara Tavsiye!

forever-yabanci-dizisiYabancı Dizi Hobisi Olanlara Tavsiye!

Forever Dizisi Konusu

Forever, bu sezon yayın hayatına başlayan ve ABC kanalında yayınlanan dizidir. İngiliz yapımı olan Forever dizisinde ölümsüz olan ve yaklaşık 200 yaşında olan adli tıp uzmanı Dr.Henry Morgan’ın hikayesi anlatılmaktadır. 1800’lü yıllarda bir gemide doktor olan Henry Morgan kaptan ile anlaşmazlığa düşünce kaptan tarafından silahla vurulur ve okyanusa atılır. Bu noktadan sonra hayata yeniden dönen Henry Morgan öldüğü her sırada bir gölde yeniden dünyaya gelmektedir. Her dirilişinde çıplak bir şeilde gölde bulunan Henry Morgan’ın tek sırdaşı ise savaş zamanında evlatlık edindiği Abe’dir. Onlarca yılın bilgi birikimi ve tecrübesiyle New York Polis Teşkilatı’ndan dedektif Martinez’e yardım eden Henry Morgan ilginç kişiliği ile de dikkat çekmektedir. Yaşlanmayan ve sürekli aynı yaşta Dünya’ya geri dönen Henry Morgan, Ali tıp’ta çalışarak ölümsüzlüğüne son verecek bir bilgiye ulaşmak ister ve bu sırada da birçok cinayetin çözülmesine yardım eder.

forever-yabanci-dizi

Forever, konu olarak The Mentalist ve Sherlock gibi dizilere benzetilse de oldukça enteresan bir yapısı var. İlk bölümüyle birlikte merak uyandıran dizi ilk sezon için 22 bölüm onayı almış durumda. Dizinin ilk 12 bölümü yayınlanmış durumda. Bölüm başına süresi yaklaşık 42 dakika olan dizinin yönetmenlik koltuğunda Brad Anderson ve David Warren oturmaktadır. Dizinin senaryosunu ise Matt Miller kaleme almıştır.

forever-dizisi

Gizem, polisiye, dram öğelerini bünyesinde barındıran dizi yer yer komedi unsurlarıyla da dikkat çekiyor. Forever’ı izlemeye başladığınızda kesinlikle bir sonraki bölümü izleyebilmek için acele edeceksiniz. Forever dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

forever-dizi-oyunculari

Forever Dizisi Oyuncuları

Henry Morgan —- Ioan Gruffudd

Jo Martinez —- Alana De La Garza

Abe —- Judd Hirsch

Joanna Reece —- Lorraine Toussaint

Carter Pilson —- Raul Casso

Abigail —- MacKenzie Mauzy

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık