Yazı Yazma Hobisi

Yazı Yazma Hobisi

İnsanlar makale yazmanın kolay bir iş olduğunu ve iki cümleyi bir araya getirerek bir makale yazabileceğini düşünür, bazıları ise yazdıklarının bir makale olduğunu düşünmektedir. Fakat olayın içeriği göründüğü gibi değil amacım da bu makalede sizlere nasıl makale yazabileceğinizi ve makale hakkında bilgileri kısa kısa aktarıcam.

Makale Nasıl Yazılır?

Makale insanların kendi bilgilerini, görüşlerini, düşüncelerini ve benzeri herşeyi konu sınırlaması olmadan yazdığı yazılardır. Fakat makale yazmak dışardan göründüğü kadar kolay değildir çünkü makale yazmanın da belirli kuralları vardır.

Makale yazmanın kuralları nelerdir ?

Makale yazmada en temel kural makalenin yazım şeklidir makale giriş, gelişme ve sonuçtan oluşmalıdır aksi taktirde yazdığınız bir makale sayılmaz makalede sayfa yapısı pek önemli değildir fakat yazdığınız konunun dışa taşmamalısınız makalelerde kendi özgün anlatımınızı kullanmalısınız ki okuyucuyu kendinize çekebilesiniz bir diğer en önemli etken makalenizin konusunu yansıyacak mutlaka konunun içeriğini özetleyebilecek bir başlığınız olmalı. Makalenizde yaptığınız alıntıların nereden olduğunu kısa ve detaylı bir şekilde parantez içinde yazmalısınız örnek vermek gerekirse bir şarkı sözünden alıntı yaparsanız bu şarkının kime ait olduğunu ve adını parantez içinde yazmalısınız.

yazi-yazma-hobisi

Yazı Yazma Hobisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık