Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2014

Yazma kenarlarını süslemek için iğne oyası ve tığ oyası ile yapılan oyaları kullanabilirsiniz. Yazma oyası örnekleri, yazma kenarı örnekleri, yemeni kenarı oya örnekleri ve daha fazlası sizler için hobisayfasi.com’da sizlerle…

Kapalı bayanların baş örtüsü olarak kullandıkları yazmaları , tülbentleri ve yemenileri yazma oya örnekleri ile süslediklerinde daha güzel görünürler. Tığ ve iğne kullanılarak yapılan oyalar desen desen ve renk renk farlılık gösterir. Yazmanın rengine uygun oya yaparak yazma kenarlarına dikerler. Ve böylece yazma kenarları daha canlı ve çekici durur. Çeyizlere pek fazla konulan el işlerinden olan yazmalar oya örnekleri ile süslenerek çeyiz bohçalarına konulur. Boncuklu yazma oyaları, kalpli yazma oyaları, pullu yazma oyaları gibi bir çok yazma oyası modeli vardır. Sizler daha fazla yazma oyası örnekleri kullanın diye en güzel oya modellerini sizlerle paylaşıyorum.

Oya motifleri ile süslenerek yapılan yazma kenarlarını çeyiz hazırlayan genç kızlara satabilirsiniz de. Modeline göre fiyat farkı olan yazmaları ortalama 10 TL ile 20 TL arası satabilirsiniz. Bunun yanında arkadaşlarınız ve akrabalarınıza hazırlayıp onlara hediyeler verip sevindirebilirsiniz.

Yazma kenarları oya örnekleri arasından bayanlar tarafından en çok tercih edilenler örnek çiçek oyaları ve boncuklu oya modelleridir. Bunlar yapımı basit yazma oyası örnekleri olduğundan dolayı bayanlar birazcık kolayına kaçıyor. Oyalar ile süslenen yazmaların daha güzel olduğunu bilen bayanlar yazma kenarlarında mutlaka oya motifleri kullanıyorlar.

İğne oyası yazma kenarı örnekleri de tığ işi kadar bayanlar tarafından tercih ediliyor. İğne oyası ile yapılan yazma kenarları daha zarif görünüyor yalnız yapımı tığ oyası örneklerine göre biraz daha uğraştırıcıdır. İsteyenler İğne Oyası Örnekleri yazımıza göz atabilirler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık