Yazma Kenarında Üzüm Salkımı Nasıl Yapılır

Yazma Kenarında Üzüm Salkımı Nasıl Yapılır

 

yazma-kenarina-uzum-salkimi-nasil-yapilir

Örgü işlerine başlamadan önce kafamızda belirleyeceğimiz model çok önemlidir. Mesela bir yazma kenarı yapmaya karar verdik fakat aklımızda bir desen belirleyemedik. Bunun için en pratik ve güzel deseni öğrenmemiz gerekir. Yazma kenarlarında en çok yapılan modellerden birisi üzüm salkımı modelleridir. Yeni öğrenenler ve heves edenler kendilerini önce bu model ile geliştirebilirler. Nasıl mı?

Şimdi sizlere yazma kenarında üzüm salkımı nasıl yapılır hakkında detaylı bilgileri vereceğiz. Yapmanız gereken yazımızı dikkatlice okumak ve öğrenmektir. Üzüm modelleri her ne kadar kolay görünse de yeni başlayan kişileri biraz zorlayabilir. Bunun için bayanların önceden alıştırma yapması ve tığ tutma işleminde başarılı olması gerekir. Tığ kullanamayan bayan bu basit modeli de doğal olarak yapamayacaktır. Üzüm salkımı genelde halkaların içi içe olması ile gerçekleşir. Eğer zincir çekmeyi biliyorsanız uzun zincirler ile bunu dönerek beşten bire kadar halkaları azaltarak üzüm şeklini vere bilirsiniz. Her bir yaptığınız üzümde hemen yan tarafa geçmeden yine uzun zincir çekerek işleme devam ediyorsunuz. Fazla mesafe bırakmadan değişik renkler ile üzümler yapabilir, yazmada değişik bir renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Eğer bu modeli yapamıyorsanız diğer modelleri de yapamazsınız. Çünkü en kolay modeller arasında yer alan üzüm modeli daha sonra gelişmiş modeller ile boy göstermektedir.

El pratiğiniz de yeteneğinize güvenen biri iseniz üzüm modelini yapacağınız zaman zorlanma yaşamayacaksınız. Bu modelleri daha sonra öğrenen bayanlar her renk ve desenden bunu gerçekleştirmekte hatta boncuk dizimi ile değişik üzüm modellerini yazma kenarlarında sağlamaktadırlar. Ev hanımlarının en çok severek yaptığı yazma kenarları modelleri gerçekten el emeği göz nurudur. Bunun kıymetini bilmek ve değerinin farkına vararak yaşamak gerekir. Üzüm modelleri 2017 yılında sevilen model olarak yapılamaya devam edilmekte hatta yok satılmaktadır.

Yazma Kenarında Üzüm Salkımı Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık