Yazma Kenarları

Yazma Kenarları

 

yazma-kenarlari-ornek

Yazma örmek geçmişten geleceği uzanan bir köprü gibi en çok alışık olduğumuz ürünlerden bir tanesidir. El emeği, göz nuru ile hazırlanan modeller hem güzel bir anı için hem de en güzel aksesuar için en ideal seçeneklerdir. Birbirinden farklı modeller görebileceğiniz, rengarenk seçeneklerin yer aldığı tasarımları tesettür kullanırken zevkle takabileceğiniz gibi sevdiklerinize kendinizden bir anı vermek istediğinizde de kullanabilirsiniz. Yazma kenarları aslında biraz dikkat ve el becerisi gerektiren ürünlerdir. Bu nedenle el işi yapmaya alışık olmayanların basit örgülerden başlaması ya da farklı örgülerle el becerilerinizi geliştirmesi gerekir. Yazma kenarları için kullanılan modeller oldukça hassastır. Bu nedenle kullandığınız modeli yaparken bozma ihtimaliniz bile bulunur. Eğer çok dikkat gerektiren modeller yapıyorsanız sabitlerken dikkatli olmanız ve saklarken de dikkat etmenizde yarar var.

yazma-kenarlarindan

Yazma örmek için öncelikle uygun iplerden yararlanmanız gerekir. Bunun için hazırlanan ipler orta kalınlığa sahip ipler olduğu için sabitlemek ve modeli korumak oldukça kolaydır aslında. Bu nedenle örgünüzü yaparken dikkat etmeniz ve uygun şekilde sabitlemeniz halinde uzun yıllar bozulmadan modelinizi koruyabilirsiniz. Yazma kenarları için kullanabileceğiniz modellerde birden fazla renk seçeneği mevcuttur. Genelde renkli olan modeller kafa karıştırıcı olabilir. Ancak siz isterseniz en yoğun renk üzerinde isterseniz de öne çıkmasını istediğiniz renk üzerinde model oluşturabilirsiniz. Bu sayede yazmada farklı bir görüntü oluşturmanız da mümkün olacaktır. Genelde tığ kullanarak öreceğiniz modelleri ipin kalınlığına göre seçmeniz gerekir. Ancak yazma için kullanılacak ip ve tığ modellerinin çok kalın olmamasına dikkat etmenizde yarar var. Eğer çok kalın bir malzeme kullanıyorsanız hem modelin öne çıkması çok zor olacak hem de modelin dağılma ihtimali olacaktır.

yazma-kenarlari-hakkinda

Bu nedenle daha ince iplerden yararlanmayı unutmayın. Anlatımlı yazma kenarları modelinizi oluştururken size yardımcı olabilir. Genelde basit bir temel üzerine oturttuktan sonra bütün kenarları aynı şekilde örmeniz gerekecek. Eğer örgünüzün çok düzgün ve zarif görünmesini istiyorsanız kullanmadığınız bir yazmada deneme yaparak elinizi alıştırabilirsiniz. Yazma kenarları için en çok sevilen çalışmalardan bir tanesi de elbette iğne oyasıdır. İğne oyası tığ işi modellere oranla daha hassas bir çalışma gerektirir. İğne oyasında sabit ve temel bir model olmadığı için modelinizi örerken dikkat etmeniz ve uygun şekilde işlemeyi yapmanızda yarar var. Aksi takdirde örgünün sabit kalma imkanı olmadığı gibi modelin güzel görünme ihtimali de olmayacaktır. Bu nedenle iğne oyası çalışması için biraz daha uzmanlaşmanızda yarar var.

yazma-kenarlari

Basit bir örnek çalışmak isterseniz tek tek konulmuş modellerden yararlanabilirsiniz. Daha karmaşık modellere oranla daha kolay örebileceğiniz modelleri seçerken her zaman daha iyi sonuç alırsınız. Yazma seçimi de öreceğiniz model için önemlidir. Genelde desenli modeller kullanıldığı için motifinize uygun olan modellerden yararlanmanızda fayda var. Örneğin bazı yazmalarda büyük çiçekler varsa kenarlarındaki motiflerde küçük çiçekler ya da geometrik desenler kullanmanız hoş olmayacaktır. Bunun gibi detaylara dikkat ettiğinizde şık bir motif oluşturabilirsiniz. El emeği ürünler her zaman değerini korur. Bu nedenle uzun ömürlü bir hediye vermek için yazmaları kullanabilirsiniz. İsterseniz çeyizler için isterseniz sevdikleriniz için en ideal hediye olacaktır.

yazma-kenarlari-ornekleri

Yazma Kenarları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık