Yazma Modelleri ve Yazma Örgüsü

Yazma Modelleri ve Yazma Örgüsü

Günler, aylar hatta yıllarda geçse modası geçmeyecek tek şey yazmalardır. Annelerimizin Anneannelerimizin olmazsa olmazlarından olan kadın günleri ve sohbetlerinin vazgeçilmezi fikir alışverişi konusunda herkesin merak duyduğu tasarım konusunda her yıl üzerine koyarak giden yazmalar tesettürlüsünden, tesettürsüzüne kadar herkesin ilgi duyduğu sınıf ayrımı yapılmadan tercih edilen bir üründür. Yazma modellerini seçen bayanlarımız birde onun için örgü örmeye başlarlar kenar süsü verirler ve eşsiz bir yazma örneği ortaya çıkarmak için kıyasıya yarışırlar. Çarşılarda, Pazarlarda birbirlerini tanımadıkları halde oya örneklerini soran büyüklerimizi gördükçe işin daha da ciddi boyutlara geldiğini güzel ülkemde görüyoruz.
Yazma-örgüleri

Yazmalar büyük titizlikle alınır, onlara güzel oyalar yapılır çeşitli örgü yöntemleri ile yazmanın kenarlarına süs verilir. Bu eşsiz ve tamamen kişinin bireysel emek ürünü olarak ortaya çıkan yazmaların dışında son yıllarda ülkemizde yazmalara duyulan örneklerle beraber artık yazma kenar oyaları da satılmaya başlandı. Kadınlarımızın bu işe duyduğu sempati ve merak o kadar büyük boyuta ulaştı ki bilgisayarı kullanmayı bilen bilmeyen herkes internet üzerinden değişik oya modelleri aramaya başladı. İnternet üzerinden bayan kullanıcıların en çok arattığı kelime yazma örgüsü oldu. İnternet üzerinden gerek videolar gerekse resimlerle yapılan yazma örgüsü modellerinin paylaşımı 2015 yılında daha da artmış oldu ve daha çok ilgi görmüş oldu. Her yıl üzerine katarak kendisini daha da geliştirerek giden yazmalar bu başarısını becerikli ve yetenekli hanımefendilerimize borçlu.

Oya örmek olsun örgü örmek olsun birçok el işi marifeti olan veya el işi yapımlarını öğrenmeye hevesli olan hanımlarımız ortaya öyle modern öylesine göz alıcı ve şık tasarımlar meydana getiriyor ki takdir etmemek mümkün olmasa gerek. Yazma kenarı oyası ortaya çıkarmak çok zor bir iş kabul etmemiz gerekirse fakat el işi konusunda istekli olduğu halde beceremeyen bayanlarımız içinse bu işle ilgilenen birçok site yazma örgüsü kenarı örme videoları ile öğrenmeye açık kişiler için yol gösterici bir tablo oluşturuyor. Yazma örgü modelleri, örgü örmeyi sevmeyen hanımların bile gözlerini kamaştırdığı için onlara da satın alma yolunu açıyor. Başka kişiler yapsın ben alıyım, vaktim yok! Diyen hanımefendilerimiz için ise internette binlerce model bulabilme seçeneği sunuyor. Bazı el işini seven hanımlarında değişik modeller aramaya girmesi ve kendilerini geliştirmek istemelerinden dolayıda her sene değişik modellerin ortaya çıkması yazmaların yıllar geçse de hatta asırlar geçse de kendisini tarihin tozlu sayfalarına bırakmayacağı anlamına geliyor. Bizde diyoruz ki her sene daha güzel modeller gelecekse yazmaların ömrü hiç bitmesin.

Yazma Modelleri ve Yazma Örgüsü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık