Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Teknikleri

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Teknikleri

 

yeni-baslayanlar-icin-kolay-orgu-teknikleri

Boş zamanlarınızı değerlendirmek, uzun kış gecelerinde bir uğraş bulmak ve bu sırada da tasarımcı ruhunuzu kullanarak mutlu olmak mı istiyorsunuz? El işleri sizin için harika bir hobi olacak. Eğer örgüden harikalar yaratma konusunda istekli ancak örgü örmeyi bilmiyorsanız tam yerine geldiniz. Çünkü hobi sitemizin bu yazısında örgüye yeni başlayanlar için en kolay teknikleri öğretiyoruz. Hemen yün ve şiş lerinizi alarak yazımızı okuyabilirsiniz. Öncelikle bu aşamada ilk olarak örgü tekniklerinizi öğrenmeniz gerekiyor ki, örgü modellerini öğrenebilesiniz. Çünkü birçok örgü örneğini bu ana tekniklerle yapılıyor.

Öğrenme aşamasında ben yine de bir şeyler üretmeyelim diyorsanız, bu aşamada lif, çaydanlık örtüsü, paspas gibi düz ve basit parçalar örmenizi öneriyoruz. Teknikleri öğrendikten sonra daha detaylı modellere ve örneklere geçebilirsiniz. Hatta çok daha büyük parçaları daha muntazam şekilde oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan elinizi alıştırmanız. Düz Örgü Yeni başlayanların ilmek atmayı öğrendikten sonra öğrenmesi gereken temel örgü tekniklerin dendir. İlmeğe şişi arkaya doğru geçirin. Daha sonra arkaya aldığınız ipi geçirdiğiniz şişe dolayın. Bu doladığınız ipliği şiş yardımıyla diğer ilmeğin içinden geçirerek şişe alın. Ters Örgü Bu örgü düz örgünün tersidir. Bu kez şiş ilmeğin arka tarafına değil bize doğru olan tarafına doğru geçirilip iplik çekilir. NOT: Düz örgü tekniğiyle bir örgü parçası oluşturulmak istendiğinde arka sırada ters, ön sırada düz örgü örülmesi gerekmektedir.

Haroşa Örgü Haroşa örgüde hem ön sırada hem de arka sırada ters örgü yapılarak örülmektedir. Bu şekilde bir sıra düz bir sıra ters olarak görülen örgü haroşa örgüyü oluşturmaktadır. Lastik Örgü (2+2) Lastik kazak, yelek, etek, ceket gibi kıyafetlerin başlangıcında yapılmaktadır. Lastik örmek için 2 ters 2 düz örgü şeklinde örülmektedir. Arka kısımda da tersin üzerine ters, düzün üzerine düz yapılır.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Örgü Teknikleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık