Yeni Bir Dil Öğrenme Hobisi ve Dil kursları

Dil Kursları

İnsanların anadilleri dışında diler öğrenmesi günümüzde neredeyse bir mecburiyet haline dönüşmüştür. Yabancı dil bilmeyenler, okuma yazma bilmeyen gibi algılanmakta, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil bilmek çok büyük bir özelik değil, normal hale gelmektedir.

İnsanlar bir çok nedenden dolayı yabancı dil öğrenme ihtiyacı hissedebilir. Eğitim, iş, yabancı bir ülkede yaşanma, yabancı biriyle evlilik, yabancı dilde yazılmış kitaplar, yayınları takip edebilme gibi bir çok nedenden dolayı yabancı dil öğrenimi tercih edilir.

Ülkemizde ilk okul, orta okul ve lise olarak toplamda 12 yıllık bir zorunlu eğitim süresi vardır. Bu süre de her yıl yabancı dil dersi bulunur. Ülkemizde milli eğitim müfredatında İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi ana diller bulunur. Ancak, toplumda yaygın kanaat, okullardaki yabancı dil eğitiminin yetersiz oluşudur.

Bu nedenle yabancı dillerini ilerletmek ya da ikinci bir yabancı dil öğrenmek isteyenler, Dil Kurslarını tercih ederler. Dil kursları için iki ana seçenek bulunur. İlki yurt dışında bir dil kursu. Öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkede , hem kursa giderek dili öğrenebilir hem de kurs saatleri dışında kentte pratik yapabilirsiniz. Bu dil öğreniminin en hızlı yolu olarak kabul edilir. Ancak, ekonomik maliyeti fazla bulunabilir. Yurtdışı kurslarda dil eğitimi dışında ikinci seçenek de ülkemizdeki dil kurslarıdır. Türkiye’de tüm illerde, hemen hemen tüm ilçelerde bir ya da birden fazla dil kursu bulunur. Bu kurslar, genellikle İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Çince, İspanyolca, Japonca, İtalyanca, Arapça gibi en çok tercih edilen dillerde eğitim verir.

dil-kurslari

Dil kurslarında az sayıdaki kursiyerler ile oluşturulan sınıflarda neredeyse birebir bir eğitim verilir. Genellikle 3-6 ay içerisinde dil öğreniminde önemli bir seviyeye gelinebilir. Dil kursları, ekonomik olarak da her bütçeye uygun seçenekler sunar. Genellikle kurslar kredi kartı ile ödeme, taksitlendirme gibi ödeme seçenekleri sunarlar.

Türkiye’deki tüm dil kursları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılır ve denetimleri sürekli olarak gerçekleştirilir. Dil Kurslarında yapılan ortak sınavlar ile kursiyerler, dil eğitimlerinin bilgilerinin seviyesini gösteren bir sertifika alırlar. Bu sertifika resmi olarak tüm kurumlarda geçerlilik sunar.

Dil kurslarında neredeyse bütün dillerin eğitimi 1 yıl gibi bir sürede tamamlanabilir. Elbette kursiyerin çabasına göre bu süre değişiklik gösterebilir. Dil kurslarında genel itibariyle, giriş, orta, ileri düzeyde ve mesleki dil eğitimi verilir.

Yeni Bir Dil Öğrenme Hobisi ve Dil kursları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık