Yeni Moda Bayan Örgü Yelek Modelleri

Bayanların günlük hayatta en çok kullandığı kıyafetlerden bir tanesi de yeleklerdir. 2015 örgü yelek modelleri moda olmaya başladı. Çok kullanışlı olması nedeni ile tercih edilen modeller aynı zamanda el işi güzelliği ile süslenerek farklı bir şaheser haline geliyor. Bayan örgü yelek modelleri elbette pek çok modeli ile hem zevklere hem de farklı yaşlara hitap eden modeller içeriyor. Siz de örgü örmeye meraklıysanız sunduğumuz modellerde işleyebileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz örneklere rastlayabilirsiniz. Tasarlanan modellerde yazlık ya da kışlık olarak kullanabileceğiniz farklı modeller ve motifler kullanılıyor. Bunun dışında elbette her mevsime göre de farklı ip modellerinden yararlanılıyor. Üreticilerin ip çeşitlerinde sunduğu sınırsız model seçeneği ile ister basit isterseniz daha detaylı modeller hazırlamanız mümkün.

Yaz aylarında bayanların daha çok sevdiği örgü yelekler dantel gibi ince iplerden hazırlanan modellerdir. Dantel olarak kullanılan modellerde uzun ya da kısa farklı tasarımlar yapabiliyorsunuz. Bunun dışında sade ya da daha detaylı modellere de yer verebilirsiniz. Örgüye yeni başlayan biriyseniz elbette sade modelleri kullanmanızda yarar var. Düz ve sade modelleri açık renkli ipler kullanarak ördüğünüzde ya da simli ve yaldızlı iplerle ördüğünüz zaman farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda da örgü becerinizi de geliştirmiş olursunuz. Bunun dışında örgü yelek modelleri içinde çiçek desenlerinin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Çevrenizde el işine ilgili kimseler varsa onlardan yardım alarak bu örnekleri çıkarabilirsiniz.

Yeni Moda Bayan Örgü Yelek Modelleri

Örgü yelek örneklerinde en detaylı modeller yün ve dantel modellerde sergilenmektedir. Bayanların tasarımda sınır tanımadığı dantel örgü yelek modellerinde bu yaz çok moda olan uzun yelek tasarımlarını görebiliyorsunuz. Bunun dışında çocuk yeleklerini ya da bolero gibi kısa yelekleri de dantel örgü ile hazırlayabiliyorsunuz. Bedeninize uygun olarak kalıpları çıkarıp istediğiniz motiflerle yeleğinizi hazırlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikçe örme istediğiniz de daha çok olacaktır. Bunu yanı sıra daha farklı ve görülmemiş modeller de kurabilirsiniz. Bayanların yıllardır emek vererek hazırladıkları yelekler hem kullanım itibari daha güzel hem de uzun ömürlü olması ile bir anı olarak saklanabilecek ender parçalardır. Bu nedenle elinizde örme bir yelek varsa antika olarak saklayabilirsiniz de.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık